TRIAL servis

PRŮMYSLOVÉ ARMATURY

Organizace je schopna zajistit konstrukční úpravy armatur (změna ovládámí, doplnění příslušenství aj.) na základě dodaného projektu určujícího dané požadavky zákazníka. Provádí servis a opravy průmyslových armatur dodaných do vlastních servisních prostorů, nebo u zákazníka v místě instalace a užití armatur. Organizace se také zabývá nákupem nadnormativních zásob nejběžňějších typů nových armatur a armatur před opravou. Repasované armatury jsou zahrnuty do skladových seznamů a v případě potřeby zákazníka u běžných typů provádí opravu výměnným způsobem. Tento princip oprav provádí přibližně u 75% zakázek, čímž podstatně zkracuje nutnou odstávku primárního zařízení, snižuje náklady zákazníka na výrobu a zlepšuje spokojenost zákazníka.

V organizaci je používána ojedinělá technologie speciálních oprav pogumovaných armatur, která není v tomto oboru rozšířena. Tato technologie výrazně zvyšuje životnost armatur a rozšiřuje možnosti jejich použití zvláště v chemickém provozu. Vzhledem k této skutečnosti je organizace TRIAL servis zákazníky vyhledávaným servisem průmyslových armatur.

Semtín 76, 530 02 Pardubice

TRIAL servis

TRIAL servis

NABÍDKA SLUŽEB - OPRAVY ARMATUR

Pojistné ventily, redukční ventily, uzavírací armatury, regulační armatury, armatury s pneupohonem, průhledítka, havarijní ventily, zpětné ventily, pogumované armatury, šoupátka, nerezové ventily, odvaděče kondenzátu, odkalovací ventily, odluhovací ventily, vodoznaky.

Background
01

Tiling & Painting

Tiling is an effective way to add elegance and aremodeling team specializes in tile installation and works directly with each homeowner.we can manage the project with more efficiently, provide effective building solutions & to identify challenges early on to mitigate design changes after construction commencement.For years, we have successfully met our client’s demand for cost effective.

General contracting, often referred to as a traditional delivery system, allows the owner to engage with the architect/engineer to prepare the design of the entire project. Upon design completion, the project scope is competitively bid to a construction firm for a fixed construction works.

read more
Background
02

Renovations

Yellow Hats has full service renovation expertise team , we are equipped with the right tools and people to handle projects of all sizes & provide high quality renovation.Tiling is an effective way to add elegance and aremodeling team specializes in tile installation and works directly with each homeowner.

General contracting, often referred to as a traditional delivery system, allows the owner to engage with the architect/engineer to prepare the design of the entire project. Upon design completion, the project scope is competitively bid to a construction firm for a fixed construction works.For years, we have successfully met our client’s demand.

read more
Background

Opravy & armatur zahrnují

odstranění starých nátěrů otryskáním ocelovou drtí demontáž (výměna vadných dílů) u pogumovaných armatur odstranění staré pryže a navulkanizování nové soustružení, frézování, zabroušení a lapování těsnících ploch výměnu všech těsnění tlakovou zkoušku vodou nebo vzduchem dle ČSN 13 30 60 nátěr dle ČSN nebo požadavků zákazníka jako jedni z mála jsme schopni opravovat povlakované a pogumované armatury, kompletní výměnu povlakování, pogumování všech vnitřních částí armatur.

Lhůty & oprav armatur

běžná doba opravy neohlášených zákazníků nad 100 ks uzavíracích armatur je 1 měsíc v případě havárie pojistných, redukčních a uzavíracích armatur jsme schopni upravu uskutečnit do 24 hodin nebo výměnným způsobem dle skladových možností neopravitelné armatury jsme schopni nahradit novými či repasovanými Servis armatur - záruční a pozáruční servis zajišťujeme v maximálně výhodných termínech po dohodě s výrobcem a zákazníkem  

Garance

na námi opravené armatury poskytujeme záruku jako na nové na zákonné armatury vystavujeme Osvědčení o jakosti dle ČSN 13 30 60 Bližší podrobnosti servisu a oprav armatur konkretizujeme u přijímané zakázky.  

Background
04

Consulting

Whether you know exactly how really you want your new home to be or just looking for new ideas to build your new house, offers priceless resources to help bring those ideas to life.just looking for new ideas to build your new house, offers priceless resources.For years, we have successfully met our client’s demand for cost effective.

General contracting, often referred to as a traditional delivery system, allows the owner to engage with the architect/engineer to prepare the design of the entire project. Upon design completion, the project scope is competitively bid to a construction firm for a fixed construction works,provide effective building solutions to identify challenges early.

read more
Background
05

Management

For years, we have successfully met our client’s demand for cost effective and responsive services & commitment at all levels of building project.We seek to get involved early in the design phase so that we can manage the project with more efficiently, provide effective building solutions & to identify challenges early.

General contracting, often referred to as a traditional delivery system, allows the owner to engage with the architect/engineer to prepare the design of the entire project. Upon design completion, the project scope is competitively bid to a construction firm for a fixed construction works.Yellow Hats has full service renovation expertise team.

read more
Background
06

wood Flooring

Whether you know exactly how really you want your new home to be or just looking for new ideas to build your new house, offers priceless.We seek to get involved early in the design phase so that we can manage the project with more efficiently, provide effective building solutions & to identify challenges early.

General contracting, often referred to as a traditional delivery system, allows the owner to engage with the architect/engineer to prepare the design of the entire project. Upon design completion, the project scope is competitively bid to a construction firm for a fixed construction works.Yellow Hats has full service renovation expertise team.

read more

Naši klienti

brand
brand
brand
brand
brand
brand